Strefy Drukuj Email
Redaktor: Krzysztof Chmielnik   

Spacjalne Strefy Gospodarcze

Na obszarze Lubuskiego Trójmiasta znajdują się wydzielone specjalne strefy gospodarcze. Cztery z nich należą do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Nowa Sól

Nowosolska podstrefa składa się z dwóch kompleksów. Pierwszy o powierzchni ponad 100 hektarów dysponuje jeszcze 59,55 hektarami wolnymi.(01.12.2007). Dierwszy o powierzchni 5,7 ha zajęły dwie firmy - Inter Groclin i Fatsa. Najbardziej znanym inwestorem jest japoński koncern elektroniczny Funai.

Image

Zielona Góra

Zielonogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna, to 36,16 hektarów w których swoje firmy ulokowali w większości przedsiębiorcy z Zielonej Góry (Stelmet, Sanbud, Techbud, Unipol). W strefie tej wszystkie terny zostały już zajęte.

Image

Czerwieńsk

W Czerwieńsku terenem K-SSSE objęto teren 4,35 hektarów na którym działa firma Arcobaleno.

Image

Bytom Odrzański

Bytom Odrzański oferuje inwestorom 12,25 hektara powierzchni w swojej strefie.

Image


Ponadto:

  • Gmina Sulechów dysponuje terenami inwestycyjnymi zlokalizowanymi na przedmieściach miasta. Tereny te stanowią kompleks działek, przeznaczonych w Planie Zagospodarowania Przestrzennego pod przemysł, składy, bazy. Warty zauważenia jest fakt iż teren jest własnością Gminy Sulechów.

  • Urząd Marszałkowski przygotowuje plany rozwpojowe lotniska w Babimoście, które ma się szansę stać kolejną strefą ekonomiczną LT.

  • Gmina Nowogród Bobrzański posiada uzbrojone działki inwestycyjne położone w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej oraz dróg: krajowej nr 27, wojewódzkich nr 289 i 290. Ponadto gmina posiada tereny, które można będzie bez problemu uzbroić w zależności od potrzeb potencjalnego inwestora.

 
Debaty o przyszłoœci
Debaty o przyszłoœci